Telli ja loe
kõige huvitavam
artiklid kõigepealt!

Märkused avalduste kohta 2. juuniorrühmas. Teises juuniorrühmas kandideerimise õppetunni kokkuvõte Teema: „Valgusfoor

Taotlus “Lumehelbed langevad” 2. juunioride rühmas.

Programmi sisu:
Tutvustage lastele uut tüüpi rebimise aplikatsioone (rebige paberilehelt väikesed tükid, kandke neile liimi ja kleepige papile.
Õpetage lapsi hoolikalt pildi detaile liimima.
Arendage kompositsioonitaju: paigutage aplikatsioonielemendid kogu vormi ulatuses.
Õppige luuletuse sisu mõistma ja analüüsima.
Eeltöö:
Lumehelveste vaatamine jalutades ja grupis, maali "Talverõõmud" vaatamine, valgete papilehtede toonimine sinise guaššvärviga. Õppides katkendit B. Zakhoderi luuletusest "Lumi, lumi keerleb, terve tänav on valge!" Kogunesime ringi,
Keeris nagu lumepall...”
Tunniks valmistumine:
Lastele: toonitud sinine papp, millele on liimitud lumehelves, salvrätikud, liimipulgad, kaltsud, õlilapp, niisked salvrätikud, karp paberijääkide jaoks.
Õpetajale: näidisrakendus, siniseks toonitud papp lumehelbega liimitud - 2tk, salvrätik, liimipulk, lapp, õlilapp, niisked salvrätikud, salvrätikute jääkide karp, kunstlumehelves.
I. Metoodilised tehnikad:
1. Õpetaja istub lapsed poolringis laudadesse ja loeb E. Blaginina luuletuse “Jäätükk krõbises”
Jää krõbises
Ja selle all on vesi.
lumehelves langeb -
hele täht,
Ja tema taga on teine,
Kolmas on lõputu...
Ait ei paista
Verandat ei näe

Pärast lugemist esitan lastele küsimusi:
Kasvataja: Millist aastaaega on luuletuses kirjeldatud?
Lapsed: Talv
Koolitaja: Mis taevast alla kukub?
Lapsed: lumehelbed
Koolitaja: Kuidas lumehelbed välja näevad?
Lapsed: Tähtedel
Koolitaja: Poisid, keegi koputab meie uksele. Vaatame. Toob sisse lumememme.
Koolitaja: Lapsed, kes meile külla tulid?

Lapsed: (Lumememm)


Koolitaja: Miks sa nii kurb oled?
Lumememm: Väljas on väga vähe lund, nii et ma olen kurb!
Koolitaja: Poisid, kas soovite lumememme aidata?
Lapsed: Jah
2. Tunni eesmärk:
Kasvataja: Teeme kõik koos talle palju-palju lumehelbeid.
Seniks, enne kui tööle hakkame, teen ettepaneku lumememmele tuju tõsta ja koos mängida.
Nad lahkuvad laudadest.
Füüsiline harjutus "Kõndimine"


Valge kohev lumi (käed ülevalt alla langetatud)
Õhus keerlemine (tõstke käed üles)
Ja vaikselt maapinnale (nad lasevad käed sujuvalt alla)
Kukkub, lamab
Ja siis ja siis (ettepoole kummardus)
Tegime lumepalli (need teevad tükke)
Vau (matkige lumepalli viskamist)
Istuge laudade taha
3. Lumehelbe vaatamine:
Kasvataja: Poisid, vaadake, mis mul käes on?
Lapsed: lumehelves.


Koolitaja: Mis värvi?
Lapsed: valged
Koolitaja: Milline ta välja näeb?
Lapsed: Tähele
Koolitaja: Kuidas nimetatakse loodusnähtust, kui taevast langeb palju lumehelbeid?
Lapsed: lumesadu
Kasvataja: Noh, poisid, aitame oma sõpra lumememme?
Lapsed: Jah
Koolitaja: Siis asume tööle ja lumememm jälgib meid!
4. Demonstratsioon koos õpetaja selgitusega:
Kasvataja: Poisid, teie laudadel on sinine papp, millele on liimitud lumehelves, valged salvrätikud, liimipliiats ja kaltsud (näitan oma toorikut lumehelbega). Täna teeme palju-palju lumehelbeid ja liimime need oma papile (taevale). Selleks peame teie ja mina võtma pihku salvrätiku ja rebima sealt ära väikesed tükid, mis jäljendavad meile lumehelbeid ja liimime need meie papile, aga meie liimime need üle kogu taeva.
5. Tööde järjekord:
Koolitaja: Mida me täna liimime?
Lapsed: lumehelbed
Koolitaja: Hästi tehtud.
Lumehelbe tegemiseks rebime salvrätikult väikese tüki ära ja määrime õliriide peale liimiga ning seejärel surume lapiga kartongile. Peate täitma kogu papi pinna, kuni saate palju-palju lumehelbeid. Näitab oma proovi lumehelvestega.
Noh, asume nüüd tööle!
II. Laste iseseisev töö:
- Selgitame, kust me oma tööd alustame?
- Töö käigus osutab õpetaja lastele individuaalset abi, näidates vajadusel oma näidise abil rebimise ja liimimise võtteid.
- Pärast töö lõpetamist pühivad lapsed käsi salvrätikuga
III. Lastetööde analüüs
Lumememm vaatab kõik laste tööd üle ja kiidab neid.
Kasvataja: Nüüd, väike lumememm, sul ei hakka igav. Tegime teile palju lumehelbeid ja saame teie jalutuskäigu ajal sõpradeks teha. Poisid, lumememme on aeg lahkuda. Ütleme: "Hüvasti!"
Lumememm: Aitäh, sõbrad.
Kasvataja: Tulge uuesti meie juurde, kui vajate meie abi, tõesti poisid!
Lapsed: Jah
Kasvataja: Viime oma tööd näitusele. Koostatakse kompositsioon, mille keskel on lumememme pilt.

Rakendus

Võtame valge papi.


Toonime selle siniseks.


Ootame, kuni see täielikult kuivab.


Liimige vasakus ülanurgas lumehelves.


Võtame salvrätiku ja hakkame väikseid tükke lahti rebima ja oma lehele liimima.


Täitke kogu lehe pind. Meie rakendus on valmis.

Tatjana Tšikajeva
Kokkuvõte aplikatsiooniõpetuse tunnist teises nooremas rühmas “Rätik pesitsusnukule”

2. juuniorrühmas kandideerimise tunni kokkuvõte.

Vaade klassid: dekoratiivne

Tüüp klassid: vastavalt näidisele

Teema: « Rätik Matrjoškale»

Materjal: värviriba. papp 20 x 6 cm, valmis geoom. õhukest värvi figuurid. paber (ringid, ruut) dia. ring 3 cm, ruut - külg 3 cm. Kujundid antakse igale lapsele individuaalselt kandikul, tutid, õlilapid, rosetis liim, kaltsud.

Demo materjal: matrjoška kandikul.

Eesmärgid: oskama koostada aplikatsioon ribal, vahelduv geom. vormib kuju järgi (kõigepealt ring, siis ruut)

tehnilised oskused: oskama pesast õigesti pintslile liimi tõmmata ja liimi pesa servalt eemaldada. Levitage vorm paberi valgele küljele keskelt servadeni. Oska laotatud panni ümber pöörata, hoides seda mõlema käe sõrmedega mõlemalt poolt. Üleliigse liimi eemaldamisel vajuta salvrätikule tugevalt, mitte ei silita seda. Oskab töötada hoolikalt.

Ülesanded:

Äratada huvi dekoratiivsuse vastu aplikatsioonid.

Arendage kuju- ja värvitaju.

Arendada vaimseid protsesse (tähelepanu, mälu, mõtlemine).

Kasvatada esteetilist maitset ning armastust dekoratiiv- ja tarbekunsti vastu.

Kasvatage kaastunnet ja lahkust.

Eeltöö: Päev enne teine ​​poolaeg lastele rahvakunsti esemeid tutvustav päev. Matrjoška maalimise elementide uurimine.

Organisatsioon:

Lauad ja toolid on paigutatud nii, et aknast tulev valgus langeks vasakult küljelt.

Eemal seisab molbert koos näidisega (1-2 m) lastelaudadest.

Kaks last saavad ülesande panna salvrätikud laudadele.

Tunni käik:

Kari vaibal.

Kasvataja: Poisid, arvake ära, kes meile külla tuli! Ja selleks kuulake mõistatus:

Scarlet siidist taskurätik,

Särav lilledega päikesekleit.

Käsi toetub puidust külgedele.

Ja seal on saladus sees

Võib-olla kolm, võib-olla kuus.

Meie venelane läks veidi punaseks...

Lapsed: matrjoška!

Kasvataja: muidugi on matrjoška. Vaata, kui ilus ja elegantne ta on. U on nooremad pesanukudõed ja ta tahab neile uusi kinkida käterätikud et õed oleksid veel ilusamad ja roosilisemad.

Lapsed vaatab matrjoškat.

Õpetaja kutsub lapsi laudade taha istuma.

Vaata, mul on molbertil näidis matryoshka rätikud. Ütle mulle, milliste kujunditega see on kaunistatud

Lapsed: ringid ja ruudud.

Kasvataja:

Mis värvi kruusid on? (Punane)

Mis värvi on ruudud (sinine)

Kuidas asuvad ringid ja ruudud? (üksteise järel)

Mis on esimene? (ring)

Mis pärast ringi? (ruut)

Millise vahemaa tagant asub Kas ringid ja ruudud on üksteisest samal kaugusel või mitte? (sama peal)

Kui ilus rätik!

Kas soovite ise samasuguseid valmistada? käterätikud ja anna need pesitsevatele nukkudele?

Lapsed: Jah, me tahame.

Proov eemaldatakse.

Kasvataja:

Kuid kõigepealt soovib meie külaline, et te talle natuke tantsiksite.

Kehalise kasvatuse minut « Matrjoškad»

Käsi plaksutama

Sõbralik pesitsevad nukud(plaksutab teie ees)

Saapad jalas,

Stomp pesitsevad nukud(käed vööl, vaheldumisi parem ja vasak jalg asetatakse ettepoole kannale)

Vasakule, kalluta paremale (kallutab)

Kummardus kõigile, keda tunnete. (vibu)

Kasvataja:

Nüüd istuge õigesti, selg sirge, jalad sirged.

Õpetaja ütleb lastele, et kõigepealt tuleb kõik vormid peale panna selline pabeririba, nagu on näidatud näites. Kõik vormid peaksid asuma üksteisest samal kaugusel.

Õpetaja abistab lapsi individuaalselt.

Need, kes on kõik vormid õigesti paika pannud, on oodatud neid liimima. Tuletab lastele meelde, et vormib koos ärge eemaldage ribasid. Võtke üks kujund korraga, määrige õliriide valgele küljele liim keskelt äärteni, keerake määritud kujund ümber, hoides seda mõlema käe sõrmedega mõlemalt poolt ja liimige riba. Üleliigse liimi eemaldamisel peate salvrätiku tihedalt vajutama.

Kes töötab aeglaselt nõuab tungivalt:

Vaata, (lapse nimi, ma olen juba kaks kujundit liiminud, tee seda kiiresti.

Ta riputab laste valminud tööd molbertile.

Ta küsib lastelt, mida me tegime?

Laste vastused: käterätikud.

Kellele?

Laste vastused: Sest pesitsevad nukud.

Kui ilus sinu oma välja tuli käterätikud!

Matrjoška Olen väga õnnelik ja ütlen teile "Aitäh". Nüüd on tema õed veelgi roosilisemad ja ilusamad.

Hästi tehtud poisid, me tegime seda kõike."

Abstraktne

Korraldanud õppetegevust taotluste alusel teises nooremas rühmas

Teema:"Kiirgav päike"

Kasvataja

MDOU D/aed nr 20 “Freckles”

G.A. Leonova

Ülesanded:

Jätkake laste õpetamist joonistama mitmest osast (ringist ja sirgjoontest) koosnevat "päikest"

Tutvustage lastele uut meetodit – klompide rullimist

Parandage oskust pintslile ettevaatlikult liimi korjata, õlikangale valmisvorme laotada ja salvrätikut kasutada.

Arendada esteetilist taju ja iseseisvust.

Materjalid ja seadmed: Jänku, valged paberilehed, CD muusikaga, rosetid, tutid, salvrätikud, õlilapid, (vastavalt laste arvule),

Tunni edenemine

1 osa.

V. - Poisid, Bunny tuli meile külla. Ütleme talle tere.

D. - Tere, Bunny

V. - Jänku, miks sa nii kurb oled?

Jänku ütleb, et tegi maalid oma sõpradele, kuid maalidelt on midagi puudu. Et teada saada, mis on puudu, peab ta lahendama mõistatuse.

Poisid, aitame teil mõistatuse lahendada:

Hommik algab

Ta tervitab sind valguskiirega.

See paistab meile aknast vastu

Hell...( Päike)

B. See on õige, lapsed.

Jänku, lapsed on mõistatuse lahendanud, nüüd saate oma maalid valmis teha.

Poisid, ta ütleb, et tal on palju sõpru ja palju maale ning tal pole aega neid üksi teha. Aitame tal oma maalidesse päikest teha.

osa 2

V. - Istuge laudade taha, me aitame Bunnyt.

Kõigepealt näitan teile, kuidas me päikest teeme.

Teie taldrikutel on: ring, triibud ja palju kollase paberi ruute.Kõigepealt peate pildile päikese välja panema.

Mis kujuga on päike (ümmargune).

Õigesti ümmargune, võtan ringi ja panen selle pildi ülaossa (puu kohale),

Mida on vaja nüüd korrastada? (kiired). Panen paberiribad ringikujuliselt välja.

Et meie päike oleks särav ja ilus, nagu see (näidis näidatud), tuleb see kaunistada. Ma õpetan teile, kuidas seda nüüd teha. Teil on taldrikutel ruudud. Purustame need ja rullime käte ringjate liigutustega peopesadesse. Nagu see. (saade)

Nüüd liimin kõik hoolikalt. Võtan ringi enda kätte, kannan pintslile ettevaatlikult liimi, määrin õliriide peale, panen oma kohale ja vajutan salvrätikuga. Nüüd liimin kiirid täpselt samamoodi. Nüüd on päike valmis, aga ei paista üldse. Et päike paistaks, liimin tükid. Selleks määrin keset päikest liimi ja panen sinna meie tükid - niimoodi, vajutades õrnalt peopesaga, et need paremini kleepuks. Sain nii ilusa päikese.

3. osa

Laste iseseisev töö.

Lapsed, igaüks teist peab liimima päikesepildid, mis on teie laudadel. Esmalt pange kõik välja ja seejärel hoolikalt liimige. Asu tööle.

Laste iseseisval tööl osutan lastele individuaalset abi

osa 4

Näitame oma maale Bunnyle.(vaadake laste töid, täpsustage, mida nad tegid, kiitke lapsi)

Jänku, kas sulle meeldisid meie päikesed piltidel?

Bunny ütleb, et talle meeldisid meie laste tööd väga. Ta kutsub meid tantsima (muusika mängib, lapsed tantsivad).

Kui lõbus meil oli, jätame nüüd Jänkuga hüvasti.

GCD kokkuvõte rakendamiseks

teises juunioride rühmas “Kaheksajalad”,

MBDOU D/S nr 4 “Pärl”.

Teema: "Rakett stardi ajal"

Koostanud: õpetaja 1. veerand. kategooriad

Krivošeina Jekaterina Valentinovna

Polyarny, aprill 2018

SIHT: Õppige koostama valmiskujunditest kindla sisuga kompositsiooni.

ÜLESANDED: Arendav:

Arendada tähelepanu, mälu ja mõtlemist, võimet luua rakendustes kompositsioone.

Edendada peenmotoorika arengut, rikastada ja aktiveerida laste sõnavara: kosmos, astronaut, kuu,kosmoselaev, rakett , illuminaator , planeet.

Hariduslik:

- Arendada huvi töö vastu, oskust eelnevalt (teatud järjestuses) paberilehele laduda erineva kuju, suuruse ja värviga viimistletud osi;

Parandage geomeetriliste kujundite nimed: ring, ristkülik, kolmnurk.

Hariduslik:

Julgustada lapsi soovima tulla appi, ilmutada empaatiatunnet ja näidata üles loomingulist algatust;

Kasvatage töö tegemisel täpsust: hoidke pintslit õigesti, eemaldage purgi servalt liigne liim, määrige osad kõigepealt keskelt ja seejärel mööda servi, asetage pintsel alusele, liimige osad määritud poolega, vajutage salvrätikuga (ärge hõõruge).

Eeltöö: Vestlus lastega kosmosest, 12. aprilli pühast “Kosmonautikapäev”; kosmosest ja kosmoselaevast käsitlevate illustratsioonide vaatamine; luule lugemine, mõistatuste lahendamine teemal: “Ruum”, joonistamine teemal “Rakett”, geomeetriliste kujundite uurimine.

MATERJALID : Raketimudel, liim, liimipurgid, viltpliiatsid.

Igale lapsele: - papp(lilla, must) 1/2 albumilehte,

Valmis värvilised geomeetrilised kujundid: ristkülik, kolmnurgad (üks suur, 2 väikest), ringid - erinevat värvi "illuminaatorid" (igaüks 2-3), kollased ringid - "kuu" (igaüks 1); - liimipintslid (alustes), - salvrätikud.

Vanus: 3-4 aastat.

Praktilise tunni kogukestus: 15 minutit.

PROGRESS

    Poisid, seiskem ringis, hoidkem käest kinni, naeratage ja tehkem üksteisele head tuju. Tahan teid kutsuda täna reisile. Mis sa arvad, kuhu me võiksime sinuga minna? (laste vastused)

Lähme kõikruumi , aga ma ei tea, mida me seal edasi teha saame? (laste soovitused)

Ma aitan sind nüüd arvan mõistatus:

Õhu, ruumi, kuulekuse laeval,

Tuulest möödudes tormame poole... (rakett).

(Raketimudeli "lend", selle "maandumine" - assistent aitab)

See on õige, poisid, võite lennata kosmosesse raketiga.

(näitab filmi "Kosmoses")

Kuidas nad kutsuvad inimesi, kes selliseid seadmeid juhivad ja kosmosesse lendavad?(laste vastused) Õige , astronaudid .

Vaatame raketti, millistest osadest see lennuk koosneb. - Seeraami raketid (lapsed kordavad) , ja vaadake, kui ilusad aknad onkosmoserakett , see - illuminaatorid , mis kujuga need on?(vaadake, puudutage ja korrake õpetaja järel küsimusele vastavad uued sõnad). Ja selleks, et rakett üles lendaks, on tal vaja selliseid tiibu(istus maha ja vaatas).

Millised peaksid teie arvates olema astronaudid?(laste vastused)

Et olla vapper ja tugev, nagu tõeline astronaut, peate ilmselt alustama iga päeva puhkamisega? Pole midagi süüa, mitte midagi juua? Multifilme vaatama? eks?(laste vastused) Ei? Niisiis, kust peaksite oma päeva alustama?(laste vastused) Täpselt nii, laadimisest! Kas soovite saada julgeks ja tugevaks? (laste vastused) Alustame siislaadimisest:

2. Astronaudid, alustage, sirutage käsi ja jalgu:

ÜKS – tõusis püsti, sirutas, KAKS – kummardus, sirgus.

Kolm plaksutamist pea kohal ja seejärel kaks hüpet.

Hingake sisse ja välja, hingake sisse ja välja - hingake sügavalt,

Istu vaikselt ja kergelt (istuge laudade taha).

Suurepärane, poisid, nüüd võite kindlasti saada astronaudiks.

3. Laste iseseisev töö (osade laotamine ja liimimine).

Mäng "Ehita rakett": - Tulge, poisid, mängimeastronaudid ,

IN ruumi Me lendame teiega!

Valmistume lendama,

Meie astronaudi jaoks

Ehitame uut tähelaeva.

- Nii et poisid, alustame. Teie laudadel on geomeetrilised kujundid. Raketi kere koosneb...millisest kujundist? (Ristkülik).

Hästi tehtud! Aga raketi nina? (Suur kolmnurk)

Ja lõpuks, tiivad? (Kaks kolmnurka, mis on väiksemad).

Targad tüdrukud! Miks meil ringe luuakse?

Õige! Need on aknad - illuminaatorid. Me liimime need hiljem, viimasena.

Nüüd töötame hoolikalt.(Veenduge, et lapsed kasutaksid pintslit, liimi ja salvrätikut õigesti). (Tuletan meelde, et liimi pole vaja palju võtta, eemalda purgi servalt üleliigne, liimi määrdunud kuju, vajuta salvrätikuga).

Oi kui vahvad kaaslased! Kõik, kes soovivad, saavad joonistada vildikaga tähti ja liimida kollase kuu. Kui tugevad raketid teil stardis on! Kas kõik on valmis lendama?

Ehitasime rakette -

Kiiremat laeva pole olemas.

Kutsume kõiki üles lendama

Kuule! Rakett ootab!

Kutsume kõiki maalasi,

Kõik poisid erinevatest riikidest!

Laota oma tööd lauale ja vaatame kõik koos seda ilu. Millise transpordi me tegime?...(Rakett!) Mis teosed teile meeldisid, poisid?.. Kõik tööd on suurepärased, olete tublid, meie raketid on stardivalmis!

Täname tähelepanu eest!

Taotlus teises juuniorrühmas

Plaan

    Rakenduste tüübid

    Programmi eesmärgid

    Rakendus kui tegevuse liik

Aplikatsioon (ladina keelest appllcatio - pealekandma, rakendama) on üks tarbekunsti liike, mida kasutatakse erinevate esemete (rõivad, mööbel, nõud jne) kunstiliseks kujundamiseks, kinnitades põhitaustale väljalõigatud dekoratiivseid või temaatilisi kujundeid. .

Aplikatsiooni originaalsus seisneb nii pildi olemuses kui ka selle teostamise tehnikas.

Aplikatsioonis olev kujutis on võrreldes teist tüüpi tasapinnaliste kujutistega – joonistamine, maalimine – väga konventsionaalne. Aplikatsioonile on iseloomulik üldisem, peaaegu detailideta vorm. Kõige sagedamini kasutatakse kohalikku värvi, ilma varjunditeta ja üks värv erineb järsult teisest.

Aplikatsiooniprotsess koosneb kahest etapist: üksikute kujundite välja lõikamine ja nende kinnitamine taustale.

Mõnikord ei ole välja lõigatud osad täielikult taustale kinnitatud ja aplikatsioon osutub osaliselt mahukaks. Näiteks lille kroonlehed on kinnitatud ainult keskele ja selle otsad jäävad taustast maha. See annab pildile suurema väljendusrikkuse. Aplikatsiooni lihtsus ja teostamise lihtsus muudavad selle kättesaadavaks laste loovusele. Lapsed saavad kas kasutada valmisvorme, mis on maalitud teatud värvidega, või luua kompositsioone, lõigates välja mustrielemente, süžeelisi pilte jne. Seega aitavad aplikatsioonitunnid ühelt poolt kaasa kaunite kunstide ja oskuste kujunemisele ning teisalt laste loominguliste võimete arendamisele.

    Taotluste tüübid lasteaias

Koolieelikud valdavad kõiki aplikatsiooni valmistamise protsesse - vormide lõikamist ja liimimist. Ettevalmistavad harjutused seda tüüpi tegevuse valdamiseks on mängud mosaiikidega, mille abil lapsed valmis geomeetrilisi kujundeid laotades tutvuvad nende omaduste, värvi, paigutusmeetodite ja mustri loomise põhimõtetega.

Ilma liimimiseta lõikamine aitab valdada aplikatsiooniprotsessi (lapsed lõikavad paberit, meisterdavad mängupileteid, lippe jne, õpivad kasutama kääre).

Lasteaias kasutatakse selliseid aplikatsioonitöid nagu valmisvormide liimimine (dekoratiivne - geomeetrilistest ja taimsetest vormidest ja ese - üksikutest osadest või siluettidest) ning vormide lõikamine ja liimimine (üksikud esemed, krunt, dekoratiiv).

Koolieelikud saavad kujundeid välja lõigata osade kaupa või siluetina. Objekti koostamine eraldi osadest on nende jaoks lihtsam, nagu iga konstruktiivne pilt joonistamisel või modelleerimisel. Silueti lõikamine on lastele keerulisem, kuna nad peavad alati võrdlema objekti üldisi kontuure selle üksikute osade proportsioonidega. Seetõttu on keeruliste kujundite välja lõikamine programmis ainult ettevalmistusrühmas.

Rakendus sisaldab suurepäraseid võimalusi laste kujutlusvõime, kujutlusvõime ja loominguliste võimete arendamiseks. Seega saab mustri koostada nii valmis geomeetrilistest kui ka laste enda välja lõigatud taimekujunditest. Valmisvormide kasutamine dekoratiivtöödes võimaldab koolieelikutel koondada kogu oma tähelepanu elementide rütmilisele vaheldumisele mustris ja kaunite värvikombinatsioonide valikule.

Lapsed kasutavad aplikatsioonitundides omandatud oskusi muudes tegevustes, peamiselt kujundamisel, varjuteatri valmistamisel, valguskaunistustel, kuusekaunistustel.

    Teise juuniorrühma rakenduskoolituse eesmärgid ja sisu

    paljude objektide moodustavate geomeetriliste kujundite tundmine - ring, ruut, kolmnurk;

    värvide tundmine - punane, kollane, sinine, roheline, valge, must;

    mõistete “kogus” (üks, kaks, kolm, palju), “suurus” (suur, väike, rohkem, vähem) tundmine;

    kompositsioonioskuste arendamine kujundite paigutamisel mustrisse (reas, piki äärt, nurkadesse) ja esemete osadesse;

    vormide liimimise oskuse valdamine.

Aplikatsioonitunnid algavad teise juuniorrühmaga.

Neljandal eluaastal suudab laps oma lihtsa idee kujundiks tõlkida ja omandada mõned tehnilised oskused. Sellega seoses on aplikatsioon tehnika poolest keerulisem tegevus kui joonistamine või modelleerimine, kuna selle rakendamise meetodid on keerukamad ja saadud tulemus tingimuslikum.

Neljanda eluaasta laste käe motoorsete funktsioonide areng on endiselt ebatäiuslik, mistõttu nad ei saa kääre kasutada. Tõsi, lapsele saab seda oskust õpetada perekeskkonnas. Sellega seoses toimub programmi seatud ülesannete lahendamine valmisvormidega tundides.

Aplikatsiooni tegemise oskuse omandamine algab mitme kujundi liimimisest ühte ritta paberiribale. Ka see lihtne ülesanne nõuab uue pildivormi tunnuste tundmist, selle nime ja värvi, vormide horisontaalsesse ritta paigutamise oskust, oskust õigesti liimida ja vorme õigesse kohta liimida. Et laps selle ülesandega hakkama saaks, antakse liimimiseks ringikujuline kuju, mis on kogu kontuuri ulatuses võrdselt sümmeetriline, millel puudub ülemine ja alumine osa ning mis ei muutu sõltuvalt asukohast; elementide paigutamiseks pakuvad nad kitsast pabeririba, millele pole võimalik ringe muul viisil paigutada kui järjest; kõik kujundid on sama värvi. See muudab ülesande täitmise lihtsamaks: lapsed peavad meeles pidama kujundi nime, selle värvi ja valdama liimimistehnikat.

Esimestel tundidel on mõnikord laste peamiseks raskuseks liimimisprotsess: nad peavad õppima pintslit õigesti hoidma, korjama veidi liimi, laotama vormi ettevaatlikult tagaküljele, kasutades selleks spetsiaalset õlilappi, panema vormid. määrdunud poolega paigale, suru need lapiga, ära liiguta, pane maha pintsel ainult alusele. Esialgu neelab liimimistehnika laste tähelepanu täielikult.

Programmi materjali edasine keerukus tekib erinevat värvi ringide kasutuselevõtu ja nende vahelduvate värvide paigutuse tõttu. Seejärel võetakse kasutusele uus kujund - ruut.

Ruududest kompositsiooni tegemisel tuleb jälgida, et need kõik sobiksid täpselt ühele küljele. Aplikatsioonide kompositsioon muutub järk-järgult keerulisemaks - lapsed asetavad ja kleebivad kujundeid ruudu nurkadesse ja ringi äärde. Need vormi elemendid on vormi enda poolt selgelt esile tõstetud ja lapsele on need kergesti äratuntavad. Kesklinnas liimimine on noorema rühma lastele endiselt keeruline.

Lisaks ühe või kahe elemendi rütmilise paigutuse põhimõtete omandamisele näeb programm ette objektipiltide liimimise, mis koosnevad esmalt ühest, seejärel 2-3 osast (näiteks seen, lipp, lumememm, maja, jne.).

Nende ülesannete raskus seisneb selles, et objekt ja selle osad peavad asuma sõltuvalt selle konstruktsioonist: seene vars läheb kübara keskelt alla, katus asub maja seinte kohal jne.

Lapsed saavad sellise tööga siiski edukalt hakkama, kuna aineülesanded on neile sisult arusaadavad. Lisaks valivad nad pildi jaoks välja osade sümmeetrilise paigutusega objekte, mille kujundid on lähedased geomeetrilistele, millega lapsed tutvusid esimestes tundides.

I. L. Gusarova soovitab aplikatsioonitööd alustada nooremas rühmas ülesannete täitmisega, millel on konkreetne visuaalne ülesanne - tuttava objekti loomine. Huvi teema vastu aitab koolieelikul ületada nii konstruktiivseid kui ka tehnilisi raskusi. Väikelaps mõistab paremini 2-3 osast eseme kokkupanemise ülesannet kui geomeetriliste kujundite järjestamist mustris vahelduse ja sümmeetria põhimõttel. Esimesel juhul märkab ta ise tehtud vigu, kuna rikutakse sisu loogikat. Lippude või helmeste liimimisel joonistatud niidile omandatakse edukalt mustrielementide vaheldumise ja kordumise põhimõte.

Seega peaks selles vanuses laste jaoks iga aplikatsiooniülesanne, aga ka joonistamine ja skulptuur olema seotud konkreetse pildiga.Õpetaja ülesandeks on valida kõikidele geomeetriliste kujundite liimimise dekoratiivülesannetele sobivad ainenimetused - “kaunista taskurätik” (ruut ), “värvi plaat” (ring) jne.

Aasta lõpuks saavad lapsed

Näidake üles emotsionaalset vastutulelikkust illustratsioonide, rahvakunsti- ja käsitööteoste, mänguasjade, esemete ja loodusnähtuste tajumisel; nautida nende loodud individuaalseid ja kollektiivseid teoseid.

Rakenduses

Loo valmiskujunditest objektide kujutisi.

Kaunista erineva kujuga paberist toorikuid.

Valige värvid, mis sobivad kujutatud objektidega ja oma äranägemise järgi; kasutage materjale hoolikalt.

    2. juuniorrühma laste rakendusega tutvumise metoodika

Väikelaste jaoks on suure tähtsusega töömaterjal ja õppeprotsessi korraldus. Aplikatsiooni tegemise materjal võib olla nii särav, et võib sageli laste tähelepanu õpetaja selgitustelt kõrvale juhtida. Seetõttu jagatakse nooremas rühmas, eriti alguses, igale lapsele pärast ülesande selgitamist spetsiaalses kotis valmis vormid kleepimiseks. Selle rühma lapsed ei saa veel tavalist materjali kasutada, kuna nad ei tea, kuidas eristada liimimiseks kasutatavate elementide kuju ja värve.

Pärast õpetaja selgituse ärakuulamist ja kleepimisvormide jagamist laovad lapsed need vastavalt ülesandele paberilehele. Õpetaja kontrollib elementide õiget paigutust. Seetõttu pannakse noorema rühma esimestes klassides liim laudadele alles pärast seda, kui õpetaja on kõik tööd üle kontrollinud, vahetult enne liimimisprotsessi. See võimaldab õpetajal jälgida pildi õiget konstruktsiooni ja aidata lastel liimimistehnikat omandada. Edaspidi saab kogu varustuse, välja arvatud värvivormid, ette valmistada.

Objekti uurimist aplikatsioonitundides kasutatakse koolieelikute ideede taaselustamiseks eseme kuju, värvi jms kohta. Kuna aplikatsioonis olev kujutis on seotud vormide suure üldistusega, tuleks looduse uurimisega kaasneda näidates õpetaja tehtud näidiseid, eriti esimestes tundides.

Nooremale rühmale näidist näidates nimetab õpetaja selgelt vormi värvi ja vajadusel teeb sellele sõrmega jälge, rõhutades selle tunnuseid.

Kuna nooremas rühmas on õpetamise põhiülesanne tutvustada lapsi erinevate liimimisvormide ja -tehnikatega, näidatakse kõige sagedamini näidist täpseks kordamiseks. Kuid koolieelikuid tuleks õpetada ka korduvate tundide käigus teatud probleeme iseseisvalt lahendama. Näiteks kui olete tutvunud ringi kuju ja selle ribale liimimise tehnikatega, saate valida helmeste liimimiseks mis tahes värvi ringid.

Õpetaja töövõtete ettenäitamine on vajalik laste õigete oskuste arendamiseks. Veelgi enam, kõige keerukamaid tehnikaid tutvustatakse seni, kuni õpetaja on veendunud, et lapsed on need selgeks saanud ja oskavad neid iseseisvalt oma töös rakendada.

Õpetaja näitab ka rakenduse järjekorda: millise vormi ta võtab, kuidas ta selle paberile asetab, selgitab, millisele kaugusele sellest teine ​​vorm asetada jne. Pärast küljendamist näitab ja selgitab liimimisprotsessi, kui lapsed pole seda veel õppinud . Õpetaja saadab iga toimingut selgitusega.

Demonstratsiooni ei korraldata juhtudel, kui lapsed saavad ladumise ja liimimise protsessist aru. Õpetaja selgitab näite varal ülesannet ja tuletab meelde mõningaid töövõtteid. Lastele, kellel on raske ülesannet täita, näitab ta neid võtteid individuaalselt.

Kirjandus

    T.S. Komarovaklassid Kõrval kujutav kunstsisse teiseks noorim Grupp laste omad aed

Märkmed klassid : Mosaiik-süntees; Moskva. – lk 19–20,

lehel. 22 - 50

    Kosminskaja V.B. jt Visuaalse tegevuse teooria ja metoodika lasteaias: Õpik. Käsiraamat pedagoogikatudengitele. Instituut / V.B. Kosminskaja, E.I. Vassiljeva, N.B. Khalezova ja teised.

–– M.: Haridus, 1977. - lk 182 - 189

    V.B. Kosminskaja, E.I. Vassiljeva, R.G. Kazakova jt Visuaalse tegevuse teooria ja metoodika lasteaias: Uch. Käsiraamat pedagoogikatudengitele. instituudid ja eri nr 2110 “Pedagoogika ja psühholoogia (eelkool)” /– 2. tr., täiendatud. ja täiendav

M.: Haridus, 1985. - lk 189 – 203

Liituge aruteluga
Loe ka
Kõige pehmemad kangad: flanell ja firma
Fotoreportaaž “Laat lasteaias
Õppetund sellel teemal